Tekstų optimizavimas paieškos sistemoms

Tekstų optimizavimas paieškos sistemoms – teksto rašymas ar korekcijos siekiant padaryti jį suprantamesniu tiek lankytojui, tiek paieškos sistemai.

Kadangi paieškos sistemos veikia (ir veiks) teksto supratimo principu – tinkamai paruoštas svetainės turinys visada padės pritraukti daugiau lankytojų.

Kai kas tekstų optimizavimą klaidingai suvokia, tik kaip tų tekstų „prisotinimą“ raktiniais žodžiais. Tai ne visai tiesa, teksto optimizacija paieškos sistemoms – tiek atskirų konkrečių tekstų, tiek svetainės tekstų visumos paruošimas ieškančiajam bei paieškos sistemai (liaudiškai tariant – kad lankytojas rastų atsakymą į tai, ko ieško, o Google suprastų, kad būtent ta (ieškoma) informacija ir yra Jūsų svetainėje).

Tinkamai atliktas tekstų optimizavimas gali pagerinti svetainės pozicijas konkretiems raktažodžiams ar padidinti raktinių žodžių kiekius, kuriuos toji svetainė atitinka. Aukštesnės esamų raktažodžių pozicijos = daugiau lankytojų, daugiau raktažodžių iš viso = daugiau lankytojų. Tinkamai atrinkti ar paruošti nutūpimo puslapiai = geresnis konversijos (lankytojo virtimo klientu ar svetainės tikslo įvykdymo) procentas.