Išorinis SEO

Išorinis SEO – veiksmai, atliekami internete, ne nuosavoje svetainėje, siekiant padidinti tos svetainės raktinių žodžių kiekius bei pozicijas paieškos sistemose. Į išorinį SEO įeina:

  • nuorodų į nuosavą svetainę rinkimas interneto duombazėse;
  • nuorodų į nuosavą svetainę rinkimas periodiniuose šaltiniuose (pvz. skelbimų portalai);
  • palankumo svetainei (like, share, +) skatinimas socialiniuose tinkluose;
  • nuorodų į nuosavą svetainę rinkimas susijusiuose interneto šaltiniuose;
  • savaiminės išorinių nuorodų plėtros (user generated links) skatinimas (nors profesionalai šią dalį gali priskirti ir vidiniam SEO :) );
  • SEO be nuosavos svetainės;
  • Kryptingas informacijos skleidimas siekiant sukurti naujus raktažodžius ar paieškos tendencijas.

Tinkamai atliktas išorinis svetainės optimizavimas paieškos sistemoms turi derėti su vidiniu SEO bei įrodyti paieškos sistemoms, kad Jūsų svetainėje yra aktualiausias/esnis ieškotojams turinys tam tikromis temomis. Siūlome įsivaizduoti išorinį SEO, kaip rekomendacijų tinklo kūrimą. Ne visos rekomendacijos vienodai vertingos, ne visos vertintinos teigiamai.

Prastai atlikto išorinio SEO galimi bruožai – didelė įeinančių nuorodų kaita, didesni kiekiai nuorodų iš nesusijusio turinio šaltinių, didesni kiekiai nuorodų iš geografiškai nesusijusių šaltinių (pvz iš Kinijos svetainių), didesni kiekiai iš neaiškios paskirties, srities ar turinio svetainių, didesni kiekiai dirbtinai sugeneruoto palankumo iš socialinių tinklų (didelis fanų kiekis „Facebook“, bet labai mažas įrašų skaitomumas bei didelis „palaikinusiųjų“ skaičiaus „atkritimas“), didesni kiekiai nuorodų iš „kritusių domenų“ svetainių, kiti rodikliai, akivaizdžiai rodantys dirbtiną svetainės rekomendacijų tinklo kūrimą.

Netinkamai atliktas SEO gali (bet nebūtinai) pakenkti svetainės pozicijoms, užtraukti pašalinimo iš paieškos sistemos nuobaudą, bei sumažinti svetainės patikimumo reitingus.

Labai geru išorinių SEO laikome, tokio tinklo sukūrimą, kuris prie mažesnių svetainės išorinio pajėgumo rodiklių duoda aukštesnes pozicijas (pozicijos pasiekiamos išnaudojant mažiau resursų nei konkurentai).